RECEPT: Wafeltje van quinoa, emmentaler, lente-ui en serranoham
Wist je dat je quinoa ook kan verwerken in wafeltjes? Dit recept van Sofie Dumont is een gezonde lekkernij!
Superfoods zijn ideaal om een gezonde twist en variatie te geven aan je voeding. Maar wat zijn het precies en wat kan je ermee doen? Biotona, Belgisch specialist in biologische superfoods en -sappen, zet je op weg met een boek vol wetenschappelijk onderbouwde info en recepten. In “Superfoods, het handboek”, delen onder meer Gert De Mangeleeer en Ellemieke Vermolen hun gerechten. Sofie Dumont serveert dit hartig wafelrecept, waarvoor je echt geen bakprins of -prinses hoeft te zijn! Ideaal om restjes in te verwerken!
Ingrediënten
2 lente-uitjes
2 plakjes serranoham
2 bio-eieren
zwarte peper
zeezout
80 g emmentaler, geraspt
4 eetlepels gekookte quinoa
olie
Bereiding
Snipper de lente-uitjes en snij de ham in heel kleine stukjes.
Klop de eieren los met peper en zout. Voeg er de lente-uitjes, de ham, de emmentaler en de quinoa aan toe. Kruid met peper en zout.
Laat het wafelijzer warm worden (op maximum) en bestrijk lichtjes met olie.
Bak een wafel in ongeveer 3 minuten goudbruin. Eet de wafeltjes met een slaatje of gewoon uit het vuistje. Koud smaken ze ook prima en zijn ze ideaal voor de picknickmand.
Tip
De eieren, kaas, quinoa en ham vormen de basis. Je kunt er naar smaak extra groenten in raspen, zoals broccoli of courgette.
“Superfoods – Het Handboek door Biotona” is uitgegeven bij Lannoo.